Apie Tampu Mama
Tampu Mama iš pradžių išplaukė iš kasdieninės veiklos savanoriaujant, bendraujant su šeimomis, girdint jas ir jaučiant jų poreikį gauti tas paslaugas, kurios užpildo atsiradusią savotišką tuštumą dabartinėje medicinos sistemoje. Tai erdvė, jungianti daugelį veiklų, kurioje galima rasti tęstinę pagalbą nuo nėštumo planavimo laikotarpio, iki kol mažylis pradeda lankyti mokyklą, ypatingą dėmesį skiriant holistiniam požiūriui į žmogų. Norėjosi išspinduliuoti cikliškumą, pradžia- pabaiga- vėl pradžia sąsają. Mes augame, keičiamės, žydim, stiprėjam..Mes esame ir įsižeminusios, ir tuo pačiu besiplaikstančiom šakom ( dažniau- plaukais) mamos viename! Mes esam lanksčios ir mokančios prisitaikyti, bet tuo pačiu ir tvirtos. Kamienui tvirtumo priduoda ir tėtis…
Vaikai mums nepriklauso, jie tik per mus ateina. Tačiau mes turim šansą jiems sukurti saugią erdvę- lyg skėtį- augti, skleistis, nesisavindami, o mokėdami paleisti, kai ateina laikas.
Šis medis yra ne šiaip medis, jis- žydintis. Ir jis žydi tada, kada viskas yra balanse- ir šaknys, ir kamienas, ir šakos. Kai mes jaučiame pusiausvyrą tarp žemės ir dangaus, tarp proto ir širdies, tarp kūno ir sielos. Kai drąsiai parodom, kad norisi kartais kur nors saugiai atsiremti, kad atlaikytum audras.
Viliuosi, kad tiek mano, tiek kitų specialistų, dirbsiančių šiame centre, veikla, paslaugos, nuoširdumas, rūpestis ir palaikymas bus kaip tik ta minkšta išpurenta dirva, į kurią taip norisi įkristi ir… skleistis, augti ir bręsti kaip mamai ir kaip šeimai.
Apie mane
Susipažinkime: esu Mantautė, „Tampu Mama“ įkūrėja. Nepriklausoma akušerė, Tarptautinės tarybos sertifikuota žindymo konsultantė (IBCLC), Spinningbabies® besilaukiančiųjų edukatorė, būsima osteopatė, sertifikuota gimdymo ir pogimdyminė dula (nemaišykite su pribuvėjomis), fotografuojanti gimdymus. Paprasta moteris, turinti savų 6 gimdymų, daugiau nei 14 metų žindymo patirtį, auginusi vaikus su daugkartinėm sauskelnėm ir natūralios higienos bei baby-led-weaning principais, nešiojusi juos nešioklėse/vaikjuostėse ir deganti noru dalintis savo patirtimi, žiniomis, rankomis ir širdimi. Savo veikloje remiuosi holistiniu požiūriu į žmogų, siekiu balanso tarp kūno, proto, sielos, tarp tradicinės ir netradicinės medicinos. Tarp natūralumo ir būtinos pagalbos, kai jos reikia.
Tapimas mama – tai nenutrūkstamas procesas, didelis virsmas, apimantis visus aspektus: nuo mažylio kvietimo į šeimą, nėštumo, gimdymo, iki jo auginimo subtilybių. Ir visas tas virsmas moters gyvenime kartojasi cikliškai, kiekvieną dieną, mėnesį, metus. Mamomis netampama – jomis užaugama po truputį…
Šis kelias į nėštumą, į gimdymą ir vaikelio auginimą visų moterų yra skirtingas. Kad ir koks jis bebūtų, tai – Jūsų kelias. Būčiau laiminga, galėdama eiti juo kartu su Jumis, padrąsinti, įkvėpti, nuraminti, informuoti, padėti pasiruošti šiam gyvenimo Virsmui ir atrasti savyje pasitikėjimo bei ramybės jau auginant mažylį.
Profesinė patirtis
2008 m. Istorijos bakalauras
2006-2008 m. vadybos studijos
2008-2009 m. strateginio organizacijų valdymo magistrantūros studijos
2016 m- 2017 m. Dulų mokymai, įgyta dulos kvalifikacija.
2018 m. Tarptautinis seminaras su tradicine pribuvėja iš Meksikos Angelina Martinez Miranda “Moters gyvenimo ciklai”
2018 m. Tarptautinė konferencija “Prie gyvybės vartų: kūdikio gimimas ir pirmasis auksinis mėnuo”
2019 m. Tarptautinis seminaras su tradicine pribuvėja iš Meksikos Angelina Martinez Miranda “Tricks of the trade – the helping hands.”
2019 m. Spinning Babies® tarptautinis praktinis seminaras su Jennifer Walker Italijoje.
2019 m. Tarptautinis praktinis seminaras Italijoje „From Pain to Power with Pleasure: gentle birth, a workshop dedicated to professionals with Ibu Robin Lim and Debra Pascali-Bonaro“
2020 m. Akušerijos bakalauras (su pagyrimu). Baigiamasis darbas „Veiksniai, lėmę moterų pasirinkimą gimdyti dalyvaujant dulai“.
2021 m. įgyta sertifikuotos žindymo konsultantės (CLC) kvalifikacija
2021 m. mokslinė praktinė konferencija „Akušerijos po gimdymo aspektai“
2022 m. 4 dienų tarptautinė konferencija „Birth of the Mother“
2022 m. Spinning Babies® tarptautinis praktinis 2 d. seminaras su Claire Eccleston.
2023 m. įgyta Spinning Babies® Certified Parent Educator kvalifikacija.
2023 m. tarptautinis praktinis seminaras “Širdingos rankos. Skubi akušerinė pagalba” su Claire Eccleston.
2023 m. pradėtos osteopatijos studijos Lietuvos osteopatijos institute.
2024 m. įgyta Tarptautinės egzaminuotojų tarybos pripažintos žindymo konsultantės (IBCLC) kvalifikacija (sertifikato Nr. L-314475, galioja iki 2029 m.).
Nuo 2017 m. – aktyvi gimdymo ir postpartum dulos veikla, vedami seminarai, sudalyvauta apie 100 gimdymų, paruošta daugiau nei 500 šeimų.
Asmeninė patirtis
Apie gausią šeimą su vyru svajodavom nuo paauglystės. Jautėm, sapnavom, matėm norinčius ateiti taip, tarsi jie jau būtų čia. Tačiau bėgo metai, o vaikai pas mus ateiti neskubėjo. Po daugybės tyrimų vis kartojosi ta pati diagnozė- nevaisingumas. Frazė „jums dar lieka įvaikinimas“ vertė dar labiau gilintis į gyvybės stebuklą, tiek per fiziologinę, tiek per psichosomatinę prizmę. Supratau, kad pastoti pavyksta, tačiau ankstyvose nėštumo stadijose mažyliai pabėga… tokių bėgliukų, kaip dabar su meile juos vadinu, turėjau 12. Galiausiai su vyru ėmėmės savarankiškai dirbti su savo emocijomis, santykių su tėvais, su aplinka, su savo kūnu harmonizavimu. Be vaisingumo specialistų pagalbos pavyko sąmoningai pasikviesti 6 mažylius. Tai – mūsų ištvermingiausi. Vaikai, kurie laukė eilėje, kad galėtų ateiti.
Gimdymai buvo itin šviesūs, sąmoningi, net pavadinčiau ekstaziniais. Ir tai nebuvo atsitiktinumas, o ilgo ir kruopštaus ruošimosi, išbuvimo savyje, mokymosi pajausti savo kūną rezultatas. Tai buvo tokios patirtys, po kurių kaskart sakydavau: „noriu dar!”. Nesakau, kad buvo lengva, nes gimdymas- didelis intensyvas kiekvienai moteriai, bet jaučiausi saugi ir turinti laisvę gimdyti taip, kaip mano kūnas ir mažylis renkasi. Netrikdomai. Šalia esanti gimdymo komanda ir „jie viską moka patys“ man kaskart suteikdavo sparnus. Paskutinės dvi dukrytės gimė į mano rankas, jauniausioji- vandenyje. Nuo pat pirmo gimdymo degiau noru dalintis, kad gimdymai Lietuvos stacionare taip pat gali būti švelnūs, pagarbūs, natūralūs ir net „hands-off“.
Žindymo kelionė prasidėjo su pirma dukra 2009 m. Nuo tada esu arba žindanti, arba besilaukianti ir žindanti. Ir, tiesą sakant, tai taip organiškai viskas dėliojosi, kad niekada nesukėlė sunkumų.
Vaikus auginau naudodama daugkartines sauskelnes bei reaguodama į jų natūralų poreikį atlikti gamtinius reikalus ne į sauskelnes. Taigi, natūraliosios higienos principais. Man tai pasirodė paprastas, tvarus, natūralus būdas, kuris išplaukė taip pat lyg savaime. Pradėję vaikščioti mažyliai patys nueidavo iki puoduko.
Taip pat mūsų vaikai augo nešiojami, glaudžiami, kontaktuodami. Čia pravertė vaikjuostės ir nešioklės, kurias vis dažniau rišdavausi, o kasdien pradėjau naudoti nuo 4 mažylio gimimo.
Štai būtent po jo gimimo, jau kurį laiką savanoriaujant ir prisidedant prie kitų moterų gimdymo ir motinystės kelio, pasakiau sau, kad stosiu į akušeriją: „Kada dar, jei ne dabar, kai vaikų dar tik keturi?“. Žindydama ruošiausi valstybiniam biologijos egzaminui, išlaukiau ne vienerius metus lauktų dulų mokymų, įstojau į akušeriją, ir taip 2016 m. mano gyvenimas maksimaliai staigiai ir visapusiškai pasisuko ta kryptimi, kurioje esu dabar. Kai aplinkiniai stebėjosi, kaip man pavyksta derinti studijas su savo veikla, ir dar penktu nėštumu, aš žinodavau, kad manyje yra variklis, meilė darbui, kuris mane veža. Netrukus baigiau akušerijos studijas, pakvietėm 6 dukrytę, toliau keldama kvalifikaciją išsilaikiau žindymo konsultantės CLC sertifikaciją, vėliau tapau IBCLC, SpinningBabies besilaukiančiųjų edukatore, ir galiausiai atėjo laikas osteopatijos studijoms, kurios truks visą gyvenimą.
Dirbdama su šeimomis dalinuosi ne tik mokslinėmis žiniomis, bet apjungiu ir savo patirtį, kurią kaupiu ir dabar, būdama 6 vaikų mama, akušerė, dula, žindymo konsultantė. Gebėjimas matyti moterį/šeimą iš visų šių taškų man leidžia ją geriau suprasti, pajausti, padrąsinti, atskleisti jos stiprybę ir, kai reikia, parodyti tiesesnį kelią į paprastą- nepaprastą motinystę.
„Ačiū Tau, Mantaute. Tas „ačiū“ gal net ne tas žodis – labai labai labai gerai, kad Tu esi ir kad yra galimybė būti Tavo globoje, Tavo žiniose, išmintyje, saugiai jaustis po Tavųjų patirčių sparnu. Po šiandienos susitikimo užliejo ramybė, atėjo aiškumas. Toks malonus jausmas dūšioj po „Gimdymo džiazo“ ir įvairių konsultacijų. Tu – visų mūsų šviesulys.“